OOV / PTA 2017

OOV / PTA 2017

Paul Roos OOV streef daarna om:

  • as hoofdoel ‘n diens te lewer aan besoekers en ouers tydens ons sportdae by Markötter;
  • ouers betrokke te kry om te kom help met die verkope en/of voorbereidings tydens tuiswedstryde;
  • ‘n gees van ondersteuning, trots en entoesiasme te skep waar ouers vriendskapbande vorm;
  • ontvanklik te wees vir enige vrae en/of voorstelle, skakel asb jou graadverteenwoordiger;
  • saam te werk as trotse ouers om elke jaar ‘n sukses van ons geleenthede te maak;

Sodra die sportprogram vir die naweek ontvang is, sal die klasverteenwoordiger (indien dit u klas se beurt is) u kontak sodat u kan bepaal wanneer u beskikbaar sal wees om te help maar steeds u seun(s) se wedstryd kan bywoon.

Voorsitter: Annelie Blomerus
annelie.blomerus@gmail.com
084 951 7139

Sekretaresse / Finansies: Marelize de Villiers
marelize@diy-metrics.com
072 659 7966

Graad 8: Leigh Elvidge
Pannekoek & Koffie
leigh.elvidge@property4sale.mobi
082 734 1494

Graad 9: Nelmarie Fourie
Hamburgers ens
nelmarie.fourie@za.pwc.com
082 824 5476

Graad 10: Simone das Neves
Snoepie
SimoneD@nedbank.co.za
082 922 8002

Graad 11: Aletta Theron
Matriekafskeid
aletta@theron.io
083 268 4123

Graad 12: Alet Cloete
Onthaal van gaste
aec@sun.ac.za
083 285 1158

PRG Verteenwoordiger: Helene van Wyk
helene@paulroos.co.za
082 851 0833

The thing that no one tells you about becoming a mother is that not only does your heart grow to accommodate the love you have for your children, but how it expands exponentially to hold the hopes and dreams and fears that other mothers have for their children too.

We become part of a sacred circle that shares one another’s love and joy and fear and pain and yes, one another’s grief. When a mother loses a child, we cannot comprehend their pain and despair, unless if we too have walked that road, but we know only too well that is could so easily have been our own and we feel that thought like a punch to the gut.

But then….we do what women do best, we softly carry the memories within our own hearts and we spread out our arms in compassion and we weep our tears unashamedly and we hold hands in solidarity, holding up the broken and the fallen and we remind on another that we are not alone and that there is no such thing as someone else’s child. – “Lesley Scott”

‘n Hoërskoolloopbaan van die seuns is net 5 jaar van die 12 skooljare, ‘n kort tydjie wat ons die kans het om as ouers betrokke te wees by hulle aktiwiteite en skoolomgewing. Ons hoop ons kan daarop staatmaak dat u hierdie kans sal aanneem en kom betrokke raak by ons ‘sacred circle’ van ouers wat saam lag, werk en mekaar tussendeur leer ken.